Floral Hall Sponsor Award winners at the 2018 Chautauqua County Fair

Dept. 105 Fruits – $10 Tops Gift Card Award – Charles Johnson

Dept. 205 Junior Fruits – $10 Cash Riles & Woolley Monuments Award – Juliana Graham

Dept. 106 Flower Show – $10 Cash Fredonia Garden Club – In Memory of Grace Grimes – Sandy Lombardo & Heather Barton

Dept. 206 Junior Flower Show – $10 Cash In Memory of Raymond Prizel Sr. – Stella Jones

Dept. 108 Agriculture – $10 M&R Greenhouse Gift Certificate Award – Diana Clabeaux

Dept. 208 Junior Agriculture – $10 Tops Gift Card Award – Annelise Graham

Dept. 109 Amateur Wine – $45 Walker’s Wine & Juice Gift Certificate Award – Cullen Farrell

Dept. 109 Amateur Wine – $50 Merritt Winery Gift Certificate Award – David Gugino

Dept. 110 Amateur Beer – $10 Tops Gift Card Award – Greg Lis

Dept. 111 Needlework – $10 Cash Hilltop Spinners Award – Heather Barton

Dept. 111 Needlework – $15 Cash Former Superintendent Award – Lois Barris

Dept. 111 Needlework – $15 Cash Juanita Crockett Award – Ellen Pancerev

Dept. 111 Needlework – $5 Cash Connie Salisbury Memorial Award – Paula Patison

Dept. 211 Junior Needlework – $10 Cash Juanita Crockett Award – Matthew Brown

Dept. 211 Junior Needlework – $10 Cash Brambleberry Farm Award – Kaitlyn King

Dept. 112 Home Food Preservation – $10 Tops Gift Card Award – Heather Barton

Dept. 212 Junior Home Preservation – $5 Cash Riles & Woolley Monuments Award – Juliana Snyder

Dept. 113 Homemade Foods – $10 Cash Joanne Holdridge Award – Rebecca Graham

Dept. 113 Homemade Foods – $10 Tops Gift Card Award – Bob Wojcinski

Dept. 213 Junior Homemade Foods – $5 Cash Riles & Woolley Monuments Award – Gavin Glasier

Dept. 114 Fine Arts – $5 Cash Riles & Woolley Monuments Award – Joseph Hodkin

Dept. 114 Fine Arts – $50 Cash George Petrella Award – Kathleen Damiano

Dept. 214 Junior Arts & Crafts (Under 12) – $10 Mary’s Deli Gift Certificate Award – Xander Glasier

Dept. 214 Junior Arts & Crafts (Under 12) – $10 Frosty Treat Gift Certificate Award – Mary Bailey, Colden Noody, Riley Smith Mallon, and Julianna Snyder

Dept. 214 Junior Arts & Crafts (Under 12) – $10 Cash Smith Mallon Family Award – Lillian Johnson, Ethan Slavin, Anthony Piede, and Julianna Snyder

Dept. 215 Junior Arts & Crafts (Ages 12-17) – $10 Frosty Treat Gift Certificate Award – Kaylee Hodge, Josiah Graham, Hunter Noody, Amber Bailey, and Julianna Graham

Dept. 215 Junior Arts & Crafts (Ages 12-17) – $20 Cash Brambleberry Farm Award – Zachariah Graham

Dept. 115 Crafts – $5 Entry Clerk Award – Tom Lillie

Dept. 116 Collections – $10 Cash Former Judge’s Award – Carla Steffan

Dept. 117 Antiques – $20 Cash Alfreda Woolley Memorial Award – Sherwood Sipprell

Dept. 117 Antiques – $50 Cash Pat & Jim Tofil Award – John Sipos

Dept. 118 Collectibles – $20 Cash Pat & Jim Tofil Award – John Sipos, Nancy Jager, and Susan Heitzenrater

Dept. 119 Photography – $10 Cash Superintendent’s Award – Lynda Marquardt

Dept. 219 Junior Photography – $10 Cash James O. Valone Memorial Award – Juliana Graham

Dept. 220 Bucket of Junk – $10 Cash Superintendent Award – Julianna Snyder & Katie Czekanski

Dept. 801 Granges – $50 Cash Chautauqua Patrons Ins. Co. Award – Fredonia & Ellery

Dept. 801 Granges – $25 Cash Chautauqua Patrons Ins. Co. Award – Fredonia & Ross

COMMENTS