×

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Wednesday Oct. 13

Boys High School Soccer

Southwestern at Dunkirk, 7 p.m.

Girls High School Soccer

Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.

Allegany-Limestone vs. Falconer/Cassadaga Valley at Falconer, 4:30 p.m.

Portville at Salamanca, 4:30 p.m.

Dunkirk at Olean, 5:30 p.m.

Pine Valley/Gowanda at Randolph, 6 p.m.

Franklinville at Cattaraugus-Little Valley, 6:30 p.m.

Silver Creek/Forestville at Maple Grove, 7 p.m.

North Collins vs. Westfield/Brocton at NorthLake Family Recreation Center, 7 p.m.

Jamestown vs. Fredonia at SUNY Fredonia, 7:30 p.m.

Girls High School Volleyball

North Collins at Pine Valley, 5 p.m.

Salamanca at Randolph, 6:30 p.m.

Cattaraugus-Little Valley at Ellicottville, 6:30 p.m.

Gowanda at Silver Creek, 6:30 p.m.

Girls High School Swimming

Southwestern/Jamestown at Salamanca, 6 p.m.

Girls High School Tennis

Salamanca at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Thursday, Oct. 14

High School Football

Akron vs. Franklinville/Ellicottville at Franklinville, 6 p.m.

Frontier at Williamsville North, 7 p.m.

Eden at Depew, 7 p.m.

Hamburg vs. South Park at All-High Stadium, 7 p.m.

Tonawanda at Medina, 7 p.m.

Boys High School Soccer

Falconer/Cassadaga Valley at Ellicottville, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.

Portville at Randolph, 4:30 p.m.

Silver Creek/Forestville at North Collins, 4:30 p.m.

Dunkirk at Olean, 5:30 p.m.

Salamanca/Cattaraugus-Little Valley vs. Pine Valley/Gowanda at Pine Valley, 6 p.m.

Jamestown at Southwestern, 7 p.m.

Westfield/Brocton at Maple Grove, 7 p.m.

Fredonia at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.

Girls High School Soccer

Maple Grove vs. Silver Creek/Forestville at Silver Creek, 7 p.m.

Southwestern at Jamestown, 7:15 p.m.

Girls High School Volleyball

Randolph at North Collins, 5 p.m.

Southwestern at Falconer, 6:30 p.m.

Olean at Jamestown, 6:30 p.m.

Chautauqua Lake at Cassadaga Valley, 6:30 p.m.

Westfield at Maple Grove, 6:30 p.m.

Clymer/Sherman at Forestville, 6:30 p.m.

Brocton at Panama, 6:30 p.m.

Silver Creek at Cattaraugus-Little Valley, 6:30 p.m.

Fredonia at Dunkirk, 6:30 p.m.

Girls High School Swimming

Southwestern/Jamestown at Fredonia, 5 p.m.

Gowanda/Pine Valley vs. Frewsburg/Falconer at Frewsburg, 5 p.m.

Friday, Oct. 15

High School Football

Lackawanna vs. Clymer/Sherman/Panama at Clymer, 3:45 p.m.

Maryvale vs. Burgard at Riverside Field, 5 p.m.

Lancaster at Clarence, 7 p.m.

Grand Island at Niagara-Wheatfield, 7 p.m.

McKinley at North Tonawanda, 7 p.m.

St. Joe’s at Sweet Home, 7 p.m.

Amherst at West Seneca West, 7 p.m.

Lewiston-Porter at Williamsville South, 7 p.m.

Royalton-Hartland at Cheektowaga, 7 p.m.

Dunkirk at West Seneca East, 7 p.m.

Iroquois at Olean, 7 p.m.

Lake Shore at Pioneer, 7 p.m.

Allegany-Limestone at Southwestern, 7 p.m.

Randolph at East Aurora/Holland, 7 p.m.

Gowanda/Pine Valley at Cattaraugus-Little Valley, 7 p.m.

Frewsburg vs. Lyons/Sodus at Lyons, 7 p.m. (8-man)

Hutch Tech vs. Bennett at Highmark Stadium, 7:30 p.m.

Boys High School Soccer

Falconer/Cassadaga Valley at Jamestown, 4 p.m.

Westfield/Brocton at Ellicottville, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. Silver Creek/Forestville at Silver Creek, 4:30 p.m.

Girls High School Soccer

Southwestern at Maple Grove, 4 p.m.

Portville at Randolph, 4:30 p.m.

Jamestown at Allegany-Limestone, 6 p.m.

Silver Creek/Forestville vs. Westfield/Brocton at Westfield, 6 p.m.

Falconer/Cassadaga Valley vs. Fredonia at SUNY Fredonia, 7 p.m.

Girls High School Volleyball

Salamanca at Gowanda, 6:30 p.m.

Panama at Falconer, 6:30 p.m.

Ellicottville at Pine Valley, 6:30 p.m.

Cattaraugus-Little Valley at Silver Creek, 6:30 p.m.

Girls High School Swimming

Olean/Portville/Franklinville vs. Frewsburg/Falconer at Frewsburg, 5 p.m.

Saturday, Oct. 16

High School Football

Albion vs. WNY Maritime/Health Sciences at Johnnie B. Wiley Pavilion, 10 am..

Silver Creek/Forestville at Portville, 1 p.m.

Salamanca vs. Chautauqua Lake/Westfield/Brocton at Westfield, 1 p.m.

Orchard Park at Niagara Falls, 2 p.m.

Starpoint at Kenmore West, 2 p.m.

Cleveland Hill at Newfane, 2 p.m.

Kenmore East at Lockport, 2 p.m.

Springville at JFK, 2 p.m.

Wilson at Alden, 2 p.m.

Falconer/Cassadaga Valley/Maple Grove at Fredonia, 7 p.m.

Boys High School Soccer

Pine Valley/Gowanda at Jamestown, 10 a.m.

Girls High School Volleyball

North Tonawanda Tournament, 8 a.m.

Pine Valley at Brocton, 12:30 p.m.

Girls High School Swimming

Allegany-Limestone/Ellicottville at Salamanca, 11:30 a.m.

Newsletter

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
Are you a paying subscriber to the newspaper? *
   

Starting at $4.62/week.

Subscribe Today