HIGH SCHOOL PLAYOFFS
BASEBALL
All games at 5 p.m. unless noted
CLASS AA
Quarterfinals
Tuesday, May 24
Orchard Park 10, Clarence 2
Williamsville North 5, Frontier 1
Niagara Falls 5, Jamestown 0
Semifinals
Thursday, May 26
Orchard Park 9, Lancaster 2
Williamsville North 5, Niagara Falls 3
Final
Saturday, May 28 at Grand Island
No. 4 Orchard Park vs. No. 2 Williamsville North, 6 p.m.
CLASS A1
Prequarterfinal
Monday, May 23
West Seneca West 7, Kenmore West 0
Tuesday, May 24
Quarterfinals
Williamsville East 7, West Seneca West 0
Lockport 19, Hutch Tech 0
Niagara Wheatfield 10, North Tonawanda 3
Hamburg 12, Sweet Home 2
Semifinals
Thursday, May 26
Williamsville East 7, Lockport 6
Hamburg 21, Niagara Wheatfield 7
Final
Saturday, May 28 at Depew
No. 3 Hamburg vs. No. 1 Williamsville East, 3 p.m.
CLASS A2
Prequarterfinals
Monday, May 23
West Seneca East 8, Cheektowaga 4
Starpoint 15, CSAT 5
Tuesday, May 24
Quarterfinals
Iroquois 16, West Seneca East 6
Pioneer 6, Williamsville South 3
Starpoint 6, Grand Island 1
Amherst 4, Kenmore East 3
Semifinals
Thursday, May 26
Iroquois 10, Pioneer 0
Amherst 10, Starpoint 0
Final
Saturday, May 28 at Depew
No. 3 Amherst vs. No. 1 Iroquois, noon
CLASS B1
Prequarterfinals
Monday, May 23
Albion 7, Dunkirk 6
Olean 12, Lake Shore 4
Springville/West Valley 7, Tonawanda 2
East Aurora 4, Lackawanna 1
Quarterfinals
Tuesday, May 24
Albion 11, City Honors 3
Lewiston-Porter 3, Olean 0
Maryvale 5, Springville/West Valley 1
Depew 1, East Aurora 0
Semifinals
Thursday, May 26
Lewiston-Porter 12, Albion 2
Depew 6, Maryvale 4
Final
Saturday, May 28 at Grand Island
No. 4 Lewiston-Porter vs. No. 3 Depew, 3 p.m.
CLASS B2
Prequarterfinals
Monday, May 23
Akron 7, Newfane 3
Royalton-Hartland 11, Cleveland Hill 0
Allegany-Limestone 16, Olmsted 6
Medina 15, JFK 0
Quarterfinals
Tuesday, May 24
Akron 12, Alden 0
Royalton-Hartland 12, Fredonia 1
Southwestern 7, Allegany-Limestone 4
Medina 10, Eden 1
Semifinals
Thursday, May 26
Royalton-Hartland 7, Akron 1
Medina 5, Southwestern 4
Final
Saturday, May 28 at Grand Island
No. 6 Medina vs. No. 5 Royalton-Hartland, noon
CLASS C
Prequarterfinals
Monday, May 23
Wilson 8, Chautauqua Lake 2
Holland 2, Randolph 6
Silver Creek/Forestville 6, Cassadaga Valley 0
Frewsburg 6, Cattaraugus-Little Valley 2
Barker 5, Salamanca 4
Tuesday, May 24
Quarterfinals
Portville 16, Wilson 0
Silver Creek/Forestville 6, Holland 3
Gowanda 8, Frewsburg 0
Maple Grove 4, Barker 2
Semifinals
Thursday, May 26
Portville 5, Silver Creek/Forestville 4 (9)
Gowanda 8, Maple Grove 3
Final
Saturday, May 28 at Diethrick Park, Jamestown
No. 2 Gowanda vs. No. 1 Portville, 3 p.m.
CLASS D
Tuesday, May 24
Quarterfinals
Ellicottville 5, Brocton 0
Franklinville 3, Westfield 2
Pine Valley 6, North Collins 3
Semifinals
Thursday, May 26
Clymer/Sherman/Panama 10, Ellicottville 0 (5)
Franklinville 5, Pine Valley 3
Final
Saturday, May 28 at Diethrick Park, Jamestown
No. 2 Franklinville vs. No. 1 Clymer/Sherman/Panama, noon
SOFTBALL
Games at 5 p.m. unless noted
Class AA
Quarterfinals
Thursday, May 19
Niagara Falls 3, Williamsville North 2
Lancaster 3, Frontier 0
Clarence 21, Jamestown 2
Semifinals
Wednesday, May 25
Orchard Park 8, Niagara Falls 2
Lancaster 4, Clarence 1
Final
Tuesday, May 31 at Depew
No. 2 Lancaster vs. No. 1 Orchard Park, 5:30 p.m.
Class A1
Quarterfinals
Thursday, May 19
Niagara Wheatfield 7, Hamburg 6
Williamsville East 4, Lockport 0
Sweet Home 4, North Tonawanda 3
West Seneca West 8, Kenmore West 4
Semifinals
Tuesday, May 24
Williamsville East 4, Niagara Wheatfield 3
West Seneca West 10, Sweet Home 3
Final
Thursday, May 26 at Wiliamsville North
Williamsville East 9, West Seneca West 3
Class A2
Prequarterfinals
Wednesday, May 18
Amherst 29, Pioneer 2
Kenmore East 21, CSAT 3
Quarterfinals
Thursday, May 19
Cheektowaga 5, Amherst 4
Grand Island 2, Iroquois 1
Williamsville South 10, Kenmore East 0
West Seneca East 13, Starpoint 6
Semifinals
Tuesday, May 24
Grand Island 5, Cheektowaga 0
Williamsville South 5, West Seneca East 4
Final
Thursday, May 26 at Williamsville North
Williamsville South 3, Grand Island 0
Class A Crossover
Wednesday, June 1 at Williamsville North
A1-Williamsville East vs. A2-Williamsville South, 5 p.m.
Class B1
Prequarterfinals
Wednesday, May 18
Tonawanda 17, Maryvale 11
Dunkirk 22, Lackawanna 0
Springville 18, Albion 13
City Honors 15, Lewiston Porter 5
Quarterfinals
Thursday, May 19
Depew 21, Tonawanda 0
Lake Shore 8, Dunkirk 2
Olean 20, Springville 8
East Aurora 3, City Honors 1
Semifinals
Tuesday, May 24
Depew 21, Lake Shore 3
Olean 8, East Aurora 1
Final
Thursday, May 26 at Williamsville North
Depew 2, Olean 1
Class B2
Prequarterfinals
Wednesday, May 18
Medina 15, Cleveland Hill 11
Newfane 14, Olmstead 6
Akron 10, Southwestern 9
JFK 11, Allegany-Limestone 2
Quarterfinals
Thursday, May 19
Eden 21, Medina 0
Alden 13, Newfane 1
Fredonia 3, Akron 0
Royalton-Hartland 8, JFK 0
Semifinals
Tuesday, May 24
Eden 15, Alden 5
Fredonia 5, Royalton-Hartland 0
Final
Thursday, May 26 at Williamsville North
Fredonia 3, Eden 2 in 10
Class B Crossover
Wednesday, June 1 at Williamsville North
B1-Depew vs. B2-Fredonia, 7 p.m.
Class C
Prequarterfinals
Wednesday, May 18
Silver Creek 7, Frewsburg 2
Randolph 13, Tapestry 0
Barker 16, Holland 3
Wilson 13, Salamanca 4
Chautauqua Lake 7, Maple Grove 6
Quarterfinals
Thursday, May 19
Falconer 7, Silver Creek 0
Randolph 3, Barker 0
Portville 6, Wilson 4
Gowanda 7, Chautauqua Lake 6
Semifinals
Wednesday, May 25
Falconer 2, Randolph 0
Gowanda 5, Portville 3
Final
Tuesday, May 31 at Allegany-Limestone
No. 3 Gowanda vs. No. 1 Falconer, 5 p.m.
Class D
Prequarterfinals
Wednesday, May 18
Brocton 17, Forestville 13
Pine Valley 18, Franklinville 3
Quarterfinals
Thursday, May 19
Westfield 20, Brocton 4
Clymer/Sherman 7, West Valley 5
North Collins 13 Pine Valley 9
Ellicottville 7, Panama 6
Semifinals
Wednesday, May 25
Westfield 5, Clymer/Sherman 1
Ellicottville 4, North Collins 3
Final
Tuesday, May 31 at Allegany-Limestone
No. 3 Ellicottville vs. No. 1 Westfield, 7 p.m.